Input:

Pregled objav v Uradnem listu, povezanih z draginjo, s COVID-19 in rednih objav za obdobje od 1. 9. 2022 do 30. 9. 2022

3.10.2022, Vir: Verlag DashöferČas branja: 11 minut

Pregled objav sprememb in novih predpisov povezanih z draginjo

Uradni list 122/2022 z dne 23. 9. 2022

  • Uredba o dopolnitvi Uredbe o določitvi nalog kontaktne točke za spodbujanje rabe obnovljivih virov energije

S spremembo Uredbe je Slovenija je na zahtevo EU uredbo uskladila z direktivo OVE, za kar je bilo treba dopolniti naloge kontaktne točke, ki so opredeljene v uredbi, in s tem vložnikom zagotoviti dostop do enostavnih postopkov za reševanje sporov v zvezi s postopkom izdaje dovoljenj za gradnjo in delovanje naprav za proizvodnjo energije iz OVE in drugih aktov, med drugim tudi do mehanizmov za alternativno reševanje sporov. (Vir: Polona Bahun, Vlada dopolnila Uredbo o določitvi nalog kontaktne točke za spodbujanje OVE, revija Naš stik)

Uradni list 121/2022 z dne 21. 9. 2022

  • Zakon o ukrepih za obvladovanje kriznih razmer na področju oskrbe z energijo (ZUOKPOE)

»Glavni cilj predloga zakona je sprejetje ukrepov za obvladovanje kriznih razmer na področju delovanja elektroenergetskega in plinskega sistema s tem, da se sprejmejo potrebni ukrepi za upravljanje povečanega tveganja na področju delovanja elektroenergetskega in plinskega sistema, ukrepi za zmanjševanje uvozne odvisnosti, ukrepi za zanesljivo oskrbo z energijo in ukrepi za zmanjševanje pritiskov na cene energije zaradi volatilnosti energetskih trgov.« (Vir: Vlada RS, predlog ZUOKPOE). Glede varčevanja z energijo v prostorih, kjer se zadržuje javnost (enako kot v javnih stavbah), tukaj.

  • Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o oskrbi s plini (ZOP-A)

»Temeljni cilj predloga zakona je urediti situacije, ko odjemalec nenadoma ostane brez dobavitelja, oziroma ne utegne zamenjati dobavitelja do izpisa le tega iz bilančne sheme. Za takšne primere je smiselno, da se pri oskrbi s plinom uvede začasen servis oskrbe odjemalca, dokler ne pridobi novega dobavitelja, t.i. »nadomestno oskrbo«. Uvaja se tudi »osnovna oskrba« pri vseh dobaviteljih, ki bodo obvezno zagotavljali vsaj neko minimalno ponudbo za odjemno mesto z letno porabo plina do 100.000 kWh in za odjemna mesta, preko katerih se posredno s toploto oskrbujejo gospodinjstva iz skupne kotlovnice v njihovi lasti ali solastnini. Odgovornost ponudnikov plina je, da zagotavljajo plin (in s tem tudi ponudbo) tem odjemalcem.


 Potrebujete pomoč?
Imate težavo z uporabo portala? Pišite nam.
Vaše sporočilo je bilo uspešno poslano.
Input:

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih